Plany


Tęczowe Zacisze Centrum Terapii i Rozwoju, choć dopiero zaczyna swoją działalność, to mamy wiele planów i pomysłów, by nasza oferta była jeszcze ciekawsza, atrakcyjna i dostępna dla większego grona osób, zarówno dorosłych i dzieci.

  • W przyszłości chcemy przy Tęczowym Zaciszu otworzyć stowarzyszenie, by móc rozszerzyć naszą działalność i zaproponować również bezpłatną pomoc, wsparcie oraz bezpłatną ofertę zajęć i warsztatów dla dzieci i dorosłych.
  • Planujemy nawiązać współpracę ze stadniną koni w okolicach Żyrardowa, gdzie będziemy mogli przeprowadzać zajęcia hipoterapeutyczne i dać dzieciom możliwość niezwykłego i wspierającego obcowania z końmi oraz terapeutycznego wpływu aktywności podczas jazdy konnej.
  • W naszych planach jest również organizowanie wiosennych lub wakacyjnych kameralnych wyjazdów dla rodziców z dziećmi do zaprzyjaźnionego gospodarstwa agroturystycznego na Warmii, w okolicach Olsztyna, gdzie dzieci mogłyby bezpiecznie w pięknym otoczeniu odpocząć i ciekawie spędzić czas obcując z przyrodą, zwierzętami, tworząc własnoręcznie instrumenty i przedmioty z gliny i drewna, smakując i tworząc samodzielnie potrawy z produktów prosto z przydomowego ogrodu
  • Pragniemy również organizować wyjazdy terapeutyczne dla dzieci ze spektrum autyzmu i ich rodzin, do gospodarstwa agroturystycznego na Warmii. Jest to wspaniałe miejsce dla dzieci z trudnościami w rozwoju, gdyż stanowi połączenie dobrej przestrzeni do odpoczynku, obcowania z przyrodą, ciszą i zwierzętami i daje możliwości do organizowania wielu terapeutycznych aktywności. Jest to również piękne miejsce do odpoczynku dla rodziców, zrelaksowania się i zadbania o siebie i swoje potrzeby.