Inspiracje


47861840W wyobraźni wielu kultur TĘCZA jest symbolem wielu różnych więzi: między niebem a ziemią, bogami, a ludźmi. Również między tym, co wywołuje obawy w człowieku, a tym, co przynosi ulgę, ukojenie i daje nadzieję. Tęcza kojarzy się z radością, beztroską, tolerancją, ale najbardziej z nadzieją. Na twarzach wielu osób pojawia się uśmiech, gdy widzą tę „kolorową zjeżdżalnię do krainy szczęścia”. Gdyż tęcza to takie pocieszenie po deszczu i szarej burzy.

Tak jak tęcza łączy niebo z ziemią, tak i my w naszym Centrum Terapii i Rozwoju chcemy dawać przestrzeń i możliwość do nawiązywania lepszych relacji i poprawiania komunikacji w rodzinie. Zależy nam na tym, by Tęczowe Zacisze było miejscem, w którym całe rodziny będą mogły wspólnie spędzić ciekawie czas i dzięki temu budować  i zacieśniać więzi.

Tęcza łączy w sobie wiele barw, które przenikają się, tworząc jedną całość. Każdy z tych kolorów jest też wyraźny sam w sobie i samodzielnie tworzy łuk. I podobnie jest w rodzinie. Różnimy się między sobą nie tylko wyglądem, ale też charakterem, potrzebami, przeżywaniem i wyrażaniem emocji, postrzeganiem wielu spraw. Taka różnorodność tworzy całość-rodzinę, w której jest duża siła. Każdy członek rodziny wnosi również swoją część do tej wielobarwnej całości.

Tęcza pośredniczy między szarością burzy, a jasnymi promieniami słońca. Prowadząc terapię dzieci ze spektrum autyzmu chcemy pośredniczyć pomiędzy dzieckiem, a jego najbliższymi, w zrozumieniu jego świata, zachowań, potrzeb i możliwości.

Ten wielobarwny łuk symbolizuje radość i nadzieję oraz tolerancję. W Tęczowym Zaciszu dbamy o rozwój młodszych i starszych, dorosłych i dzieci. Dzięki organizowanym przez nas zajęciom, warsztatom i szkoleniom chcemy dawać radość, nadzieję i poruszać wiele różnorodnych tematów.