O nas


47113206Jesteśmy grupą specjalistów z  wieloletnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi, w zajęciach grupowych i w terapii indywidualnej. W naszym zespole są psychologowie, psychoterapeuci, logopedzi i pedagodzy. Różnorodność doświadczeń zawodowych sprawia, że patrzymy na potrzeby klientów całościowo, dostrzegając powiązania jednej sfery funkcjonowania z innymi. Pozwala nam to tworzyć zajęcia i terapie, które są dostosowane do różnych potrzeb i możliwości naszych klientów, tych najmłodszych i tych dorosłych, by móc ich jak najlepiej wesprzeć. Działamy na terenie Żyrardowa i okolic.

 

Nasz zespół pracuje pod superwizją doświadczonych psychoterapeutów. Uczestniczymy również w wielu szkoleniach i konferencjach, dbając o rozwój zawodowy i osobisty, bo wiemy jak ważne jest w naszej pracy podnoszenie kwalifikacji i poszerzanie umiejętności zawodowych.

 

W Tęczowym Zaciszu  można korzystać z pomocy specjalistów: psychologa, psychoterapeuty, terapeuty uzależnień, logopedy, pedagoga, doradcy zawodowego.

 

Korzystamy z różnych form i metod terapii: m.in. terapia systemowa, terapia psychodynamiczna, elementy podejścia Ericksonowskiego, techniki poznawczo-behawioralne, arteterapia, elementy terapii ruchem i tańcem (DMT), Stosowana Analiza Zachowania (ABA), podejście stymulacyjno- rozwojowe, Trening Umiejętności Społecznych, elementy integracji sensorycznej, terapia ręki, terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, metody komunikacji  wspomagającej i alternatywnej (AAC).

 

Zespół Terapeutyczny Tęczowego Zacisza Centrum Terapii i Rozwoju tworzą ludzie z pasją i powołaniem, twórczo podchodzący do tego, co robią. Pragniemy, by nasi klienci znaleźli tu  wsparcie i pomoc, możliwość twórczego rozwoju i drogę do znalezienia swoich zasobów i mocnych stron.