Dla dzieci


781020_in_dads_armsDzieci są najpiękniejszym i największym skarbem świata i swoich własnych rodziców i opiekunów. To ich uśmiech, słowa i gesty mogą rozjaśnić najbardziej pochmurny dzień. Wychowanie dziecka, wpajanie mu zasad i stawianie bezpiecznych, potrzebnych mu granic i opieka nad nim, to prawdziwe wyzwanie dla osób dorosłych. Dla dziecka zaś wyzwaniem są sytuacje, które napotyka na swojej drodze, spotkania z ludźmi, którzy się pojawiają w jego życiu, to umiejętności, które chce lub musi zdobyć.

Dziecko jest odrębną jednostką, ale potrzebuje innych ludzi by żyć i się rozwijać. Wzrasta w rodzinie, chodzi do żłobka, przedszkola i szkoły, nawiązuje relacje z innymi dziećmi i dorosłymi. Dlatego tak ważne jest by wspierać każdego małego człowieka w pokonywaniu wyzwań, które stają na jego drodze. Czasem wystarczy coś wytłumaczyć, czy podpowiedzieć. Czasem zdarza się, że tego wsparcia potrzeba trochę więcej i trzeba się zwrócić do specjalisty.

W Tęczowym Zaciszu Centrum Terapii i Rozwojudbamy zarówno o rozwój dzieci proponując bardzo ciekawą i szeroką ofertę zajęć oraz wspieramy najmłodszych i młodzież w różnych sytuacjach, w których pomoc specjalisty wydaje się być potrzebna.

To u nas mogą państwo uzyskać pomoc psychologiczną dla swojego dziecka, kiedy niepokoi was jego rozwój, trudności w komunikacji, zachowaniu czy sposób wyrażania emocji. Mogą państwo uzyskać również wsparcie i pomoc dla siebie, jako rodziców czy opiekunów.

mama_dzieckoProwadzimy terapię dzieci ze spektrum autyzmu, podczas której całościowo spoglądamy na dziecko i wspieramy jego rodzinę. Gdyż wiemy jakim wyzwaniem jest bycie rodzicem lub opiekunem dziecka z trudnościami w rozwoju oraz z jakimi problemami borykają się oni na co dzień. Organizujemy różne grupy warsztatowe dla dzieci i młodzieży, gdzie w gronie rówieśniczym będą mogli rozwinąć i poszerzyć swoje umiejętności czy też podzielić się tym co ich cieszy, co smuci, czy złości.

Nasza oferta będzie się poszerzać o różne ciekawe propozycje warsztatów, gdzie dzieciaki młodsze i starsze będą mogły doświadczyć wspólnej zabawy i spędzić ciekawie czas podczas m.in. wspólnego muzykowania, malowania na drewnie, szkle, tworzenia rękodzieła.

Zapraszamy!

image from sxc.hu