Zajęcia indywidualne


Child in colored ball.Indywidualne zajęcia terapeutyczne

W trakcie zajęć ćwiczymy i rozwijamy wiele umiejętności, z różnych sfer takich jak:

  • motoryka mała

  • motoryka duża

  • koordynacja wzrokowo-ruchowa

  • umiejętności poznawcze i umiejętności percepcyjne

  • umiejętności społeczne i komunikacja (mowa, gesty, metody komunikacji alternatywnej)

  • samodzielność

  • motywacja do nawiązywania kontaktu, komunikowania się z innymi, zabawy, nauki

  • ćwiczymy samodzielną zabawę

Koszt zajęć zależy od częstotliwości zajęć w tygodniu. Zajęcia rozpoczynamy od jednej godziny zajęć z dzieckiem (55 min), maksymalny czas dla starszych dzieci to 2h zajęć ciągiem.

Indywidualny Program Edukacyjno Terapeutyczny realizowany podczas tych zajęć, tworzony jest na podstawie obserwacji funkcjonowania dziecka, informacji przekazywanych przez rodziców oraz prób rozwojowych wykonywanych podczas zajęć. Program zmieniamy raz na 2-3 miesiące, w zależności od częstotliwości zajęć oraz od postępów i motywacji dziecka.

Podczas indywidualnych zajęć terapeutycznych dbamy również by dostarczyć dziecku rożnego rodzaju bodźców sensorycznych, których potrzebuje. Konstruujemy także programy stymulacyjne tworzone specjalnie dla danego dziecka, które mają na celu m.in. poprawę odbioru i przetwarzania bodźców sensorycznych, systematyczne dostarczenie ich dziecku w odpowiednio dobranej, atrakcyjnej formie. Programy stymulacyjne wpływają korzystnie na tworzenie relacji i współpracę z rodzicem czy opiekunem, oraz z terapeutą, zwiększa poczucie bezpieczeństwa dziecka, poprawia odbiór i przetwarzanie wrażeń sensorycznych (zmysłowych) dziecka, rozwija i poprawia koncentrację uwagi, wpływa pozytywnie na ogólny rozwój psychoruchowy dziecka. Poprzez różnorodność dostarczanych bodźców oraz usprawnianie wielu aspektów rozwoju, programy mają wpływ na funkcjonowanie dziecka w różnych sferach.

Od początku stawiamy na budowanie pozytywnej relacji terapeutycznej z dzieckiem poprzez obserwowanie dziecka i jego zachowania i zabawy, a następnie przez różne zabawy społeczne i relacyjne. Nie straszne nam jako terapeutom, chodzenie na kolanach, turlanie się i czołganie się po podłodze, bieganie za piłkami, ciąganie na kocu! Frajdę sprawia nam huśtanie, kręcenie, skakanie i turlanie. Chętnie łowimy ryby i budujemy wieże z klocków. Radością i satysfakcją jest dla nas to, gdy dziecko choć na krótką chwilę spojrzy na nas, a nasze wspólne zabawy wywołują na jego twarzy uśmiech i widoczne pozytywne emocje. Wspólna zabawa i nawiązanie pozytywnej relacji jest ważne podczas dalszej pracy terapeutycznej, gdy dziecko uczy się i rozwija kolejne umiejętności.

Podczas naszej pracy terapeutycznej korzystamy z różnych metod terapii. Jest czas, gdy podążamy za dzieckiem, obserwując je, dając mu czas, patrząc, czym się interesuje, co wybiera, jak się zachowuje i jakich bodźców mu potrzeba. Jest czas nauki i zadań, gdy siedzimy na dywanie lub przy stoliku i wykonujemy zadania i ćwiczenia, bacznie obserwując zachowanie dziecka. Uczymy podstaw komunikacji, podawania przedmiotów, proszenia o pomoc, zgłaszania swoich potrzeb, uczymy też, że złość można wyrażać w inny, bardziej akceptowalny sposób. Wtedy stawiamy granice i jesteśmy w tym konsekwentni- starając się zrozumieć zachowanie dziecka i jego przyczyny, pokazujemy i uczymy alternatywnego zachowania czy sposobu komunikacji. Przykładamy dużo uwagi na kształtowanie i rozwój umiejętności społecznych i komunikacji przez dziecko. Pracujemy nad tym, by dziecko chciało się z nami, dorosłymi, komunikować, a komunikaty wysyłane przez dziecko były rozumiane przez innych.

Nasze metody pracy i rytm zajęć dostosowujemy do potrzeb i możliwości dziecka!

Koszt pojedynczych indywidualnych zajęć terapeutycznych ( 55 min. + 5 min. dla rodzica): 75 zł

Istnieje możliwość wykupienia miesięcznego pakietu zajęć:

 

Cennik – Indywidualne zajęcia terapeutyczne dla dzieci:

Ilość godzin w tygodniu

Ilość godzin w miesiącu

Cena za godzinę

Cena za cały miesiąc

1

4

75 zł

300 zł

2

8

70 zł

560 zł

3

12

65 zł

780 zł

4

16

60 zł

960 zł

5

20

55 zł

1100 zł

6

24

50 zł

1200 zł